KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14471004
*
nr 1447 1004
Reinhold Norstedt
(1843-1911), Sverige
Oljemålning, Landskap i månsken. Signerad. Olja på duk, 107x159, yttermått inklusive ram: 126x176 cm
Reinhold Norstedt, född 1843 i Vingåker, död 1911, svensk målare och grafiker.
Utrop:
5.000 kr
Såld:
4.000 kr
Sista tid för bud online:
måndag 7 februari 2022
kl 20:34:54
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
7/2 20:29:00
1
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
Reinhold Norstedt
Reinhold Norstedt, född 1843 i Vingåker, död 1911, svensk målare och grafiker.
Läs mer om Reinhold Norstedt
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: landskap i månsken olja olja på duk oljemålning oljemålningar reinhold norstedt svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
6163 Ojemålningar
2 st, Jan Ölander, Monogramsignerade, yttermått in..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 20:12
-
1010 Oljemålning
Alfred Prehn, Signerad, Hönsgård. Olja på duk, 64x..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 20:55
-
5423 Oljemålning
Anders Andrén, Skärgårdsmotiv, "Ejder". Signerad. ..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 19:16
-
1002 Oljemålning
Anders Bruno Liljefors (1923-1970), Sverige. Olja ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 18:55
-
1003 Oljemålning
Anders Bruno Liljefors (1923-1970), Sverige. Olja ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 18:56
-
6119 Oljemålning
Anders Lindholm (f. 1962). Komposition. Signerad, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 18:37
*
Reinhold Norstedt
Reinhold Norstedt, född 1843 i Vingåker, död 1911, svensk målare och grafiker.
Läs mer om Reinhold Norstedt
nr 1447 1004
Reinhold Norstedt
(1843-1911), Sverige
Oljemålning, Landskap i månsken. Signerad. Olja på duk, 107x159, yttermått inklusive ram: 126x176 cm
Reinhold Norstedt, född 1843 i Vingåker, död 1911, svensk målare och grafiker.
Utrop: | 5.000 kr |
---|---|
Såld: | 4.000 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 7 februari 2022 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
7/2 20:29:00 | 1 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
Reinhold Norstedt
Reinhold Norstedt, född 1843 i VingÃ¥ker, död 1911, svensk mÃ¥lare och grafiker.Läs mer om Reinhold Norstedt
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: landskap i månsken olja olja på duk oljemålning oljemålningar reinhold norstedt svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
6163 Ojemålningar
2 st, Jan Ölander, Monogramsignerade, yttermått in..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 20:12 -
1010 Oljemålning
Alfred Prehn, Signerad, Hönsgård. Olja på duk, 64x..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 20:55 -
5423 Oljemålning
Anders Andrén, Skärgårdsmotiv, "Ejder". Signerad. ..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 19:16
-
1002 Oljemålning
Anders Bruno Liljefors (1923-1970), Sverige. Olja ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 18:55 -
1003 Oljemålning
Anders Bruno Liljefors (1923-1970), Sverige. Olja ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 18:56 -
6119 Oljemålning
Anders Lindholm (f. 1962). Komposition. Signerad, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 18:37